Кина, фабрика за мувла, обична пластична делови за вбризгување, мувла за производство и снабдувач | Мувла
Добредојдовте на нашата веб-сајтови!

oem мувла фабрика за сопствени пластични делови за вбризгување мувла

Краток опис:

Име на производ

OEM мувла фабрика за сопствени пластични делови за вбризгување мувла

пластичен материјал

ABS, PE, PS, итн, компјутер, најлон

калапи Метод

Пластични калапи Die

Завршна површина Процес

Полски, Плоча, моќ слој

мувла шуплина

Muiti шуплина

капацитет за производство на

1500 / ден

боја

прилагодено

Користење на логото

прилагодено

апликација

Апарати за домаќинство, мебел, електронски, Хардвер

Мин. Со цел

500 парчиња

Суд ФОБ Цена

US $ 0.25 / парче

капацитет за производство на

500.000 парчиња / година

Услови на плаќање

TT, L / C, Paypal

Порт

Шенжен и Куангџоу, Кина


детали за производот

Најчесто поставувани прашања

ЧПП1

Опис на производот:

oem мувла фабрика за сопствени пластични делови за вбризгување мувла  

1. Професионален производител / услуга

2. Водоотпорен и гребење

3. Разни облик, дизајн и големина како што бараат клиентот

4. Сертификација: ISO9001, SGS, CTI, ROHS. 

5. Производител: повеќе од 10 години искуство во производство

6. Ниска цена, висок квалитет, трајна, брза испорака

Име на производ

oem мувла фабрика за сопствени пластични делови за вбризгување мувла    

пластичен материјал

ABS, PE, PS, итн, компјутер, најлон

обликување режим

Пластични калапи Die

Завршна површина Процес

Полски, Плоча, моќ слој

мувла шуплина

Muiti шуплина

Комбинација Процес

Сложените Die

боја

прилагодено

Користење на логото

прилагодено

апликација

Апарати за домаќинство, мебел, електронски, Хардвер

Мин. Со цел

500 парчиња

Суд ФОБ Цена

US $ 0.25 / парче

капацитет за производство на

500.000 парчиња / година

Услови на плаќање

TT, L / C, Paypal

Порт

Шенжен и Куангџоу, Кина

Нашата предност:

1. Хоризонтални и вертикални машини.

2. Во текот на калапи и вметнете калапи.

3. вентил портата и топло пресување тркач.

4. материјали кои се движат од стока смоли да се високо Инженерните смоли.

5. Голем обем, целосно автоматизирана работа клетки на низок волумен и прототип работи.

6. заварување вибрации, ултразвучни вметнување, заварување и собранието.

7. Секундарен собранието и kitting на машина калапи.

8. Средно дупчење, прислушување и обработка.

9. Декорација вклучувајќи рампа печатење, топла печат, сликарството, позлата, свила скрининг, РФИ заштитен, и хидро-графика.

10. модуларен опции алатките за брза промена и ниска цена алтернативи обработка.

11. следење во реално време процес.

12. Комплетно се опремени со квалитет на фотолабораторија екипирана со ASQC / ASQE обучени ревизорите поддршка на производството.

Основни информации:

мувла Обликување

инекција мувла

Де-мувла Тип

Автоматско Eject (исфрлувачот игла, воздух портата, исфрлувачот плоча, Хидро-цилиндричен, итн)

Мувла / челик материјал

NAK80, SKD61, S136, 2316, 2738, H13, 5CrNiMo, 718H, P20, 40Cr, 60 # 45 # итн

мувла база

Hasco, DME, ЛКМ, JSL стандард итн

мувла шуплина

Една или повеќе

спру порта

Топла тркач, Студената тркач, Пин-точка портата, подморница портата, итн

мувла тркач

Студената тркач, топла тркач

Мувла топла тркач

DME, HASCO, YUDO, итн

пластични материјали

ПП, компјутер, PS, ЈП, СТП, ПВЦ, PA6, на Pla, ПОМ, ПЕТ, ABS, TPE / TPR ПММА, и др.

Мувла стандардни делови

DME, HASCO, итн

Мувла ладна тркач

Точка начин, од страна на патот, следете начин, директно портата начин, итн.

Мувла топла третман

Питие, нитрификација, калење, итн.

систем за ладење Мувла

Вода за ладење или берилиум бронза ладење, итн

мувла површина

EDM, текстура, со висок сјај полирање

Цврстина на челик

20 ~ 60 HRC

опрема

Со голема брзина ЦПУ, стандард ЦПУ, EDM, Жица за сечење, мелница, струг, фреза, пластични инекција машина

Сертификат

ISO9001: 2008 година

Старт услуги

Прототипови, мувла дизајн, мувла одлуки, тестирање мувла, пластични производство

дизајн Софтвер

UG, ProE, Auto CAD, цврсти дела, CAXA, итн

мувла живот

300,000-3,000,000 снимки

Време на испорака / Доведе време

30-75 дена

Мувла месец Производство

35 комплети / месец

производство инјектирање 

1000000 парче / месец

Услови на плаќање 

T / T или L / C

пакување

дрвени предмети

транспорт

Од страна на морето или од воздух

извоз на земја

Во светот

спецификација

Зависи од барањата на клиентите.

OEM цел

Добредојдовте

Повеќе пластични делови од DML

MPPFD

нашите factoty

Ние сме специјализирани во производство на пластични калапи и масовно производство на шприц производи за многу години, со големо искуство, rangs вклучуваат автомобили, електронски, електрични апарати, медицински третман, комуникации и други други области.

Имаме една група на истакнати инженери мувла и напредна обработка на мувла / производство equipment.our Компанијата се залага научни управување и иновации. Ние се висока технологија претпријатија со ISO9001 сертификат qualtiy систем. Нашите мувла и делови се извезува главно во Европа, Америка, и многу други земји за многу позитивна и меѓусебна доверба.

DML секогаш се придржуваат до принципите и целите на висок квалитет на еден-стоп ОЕМ или ODM услуги и добра репутација. Ако некој нешто што може да направи за вас, какви интерес за нашите пластични шприц, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате.

Во потрага очекуваме да вашата посета и со долгорочна соработка врз основа на рамноправност и взаемна корист!

Нашата фабрика-details01


 • Претходно:
 • Следно:

 • 1. Колку време ви е потребно да го цитирам?

  Освен ако производот има многу специфични градежни обично понуда за калап е да испратите следниот ден откако ќе ги примите барање со сите потребни детали

  2. Јас би сакал да добие цитат но на производот не е заштитена со патент. Може да ви гарантира дека мојата идеја ќе биде доволно заштитени, ако јас го испрати за вас?
  Ако се чувствувате непријатно за заштита на вашата идеја, ние може да потпишат договор за неоткривање пред да ни ги испратите сите податоци.

  3. Што ви е потребно за да се направи понуда?

  Да се ​​направи понуда, која ќе биде соодветна и доволно конкурентни, ние треба 3 работи:

  а. Производ цртеж или 3D модел на податоци датотека или примерок производ. Ако ниту еден од овие се достапни, ние треба најмалку обична скица со повеќето критични димензии на производот на неа.

  b. Каков вид на пластична смола ви се случува да се користи во производство или идеја за трајноста на производот (што производот е или не).

  c. Проценето количество на производот потребни во одреден временски период (т.е., еден месец) и идеја за тоа како многу производи во вкупниот ви се случува да се направи (проценетата вкупна продажба).

  4. Колку долго е потребно да се изгради една инекција мувла?

  Тоа се разликува малку во зависност од големината на производот и комплексноста на својата форма, но, генерално, во случај на DML, со средна големина калапи се изградени во 30 дена олово време

  5. Јас би сакал да ми мувла изграден побрзо отколку што се цитира. Дали е можно?

  мувла зграда олово-време DML не му припаѓа на долги оние. На посебно барање од клиентите и во зависност од нашата работа оптоварување можно е понекогаш да се направи мувла побрзо иако развој не може да биде голема, само неколку дена.

  6. Дали е можно без посета во вашата компанија да знам дали мојот мувла се гради на распоред?

  По барање на клиентот ние се даваат детален распоред калап за градење и испрати неделни извештаи. Извештаите може да има дигитални слики кои се појавуваат на напредокот на работата.

  1. Дали сте Фабрика или трговско друштво?

  Ние сме фабрика, така и нашата цена е многу конкурентен, екс-фабрика цена и вие сте добредојдени да ја посетите фабриката

  2. Како за квалитетот на вашиот производ?

  100% инспекција во текот на производството

  3. Каков вид на машинска служба имате?

  Брусење, Обработувам, фрезови и вртење, фрезови, ЦПУ метал, мелење, печат, кастинг и фалсификување на делови, монтажа услуги.

  4. Што материјал може да ви дадат?

  Јаглероден челик, од легиран челик, нерѓосувачки челик, месинг, бакар или во зависност од вашите барања.

  5. Што е време на испорака?

  За производи во парк, во рок од 5 дена по приемот на вашата payment.For сопствен налог, околу 15-30 дена по потврди секој детали

  6. Што е вашето пакување?

  Нашите Нормално пакување е ЈП пена, надвор картонска кутија или прилагодени.

  7. Што е со гаранција?

  Ние сме многу сигурни во нашите производи, а ние ги спакуваат многу добро со ЈП пена и картонска кутија за да бидете сигурни на стока во и заштита.

 • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас
  WhatsApp Онлајн Chat!